Publikujemy materiały z naszej konferencji pt. Psychospołeczne skutki pandemii COVID-19 wśród młodzieży
Sesja I
Społeczne konsekwencje pandemii
dr hab. Marian Niezgoda, prof. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Pandemia jako zjawisko społeczne: mechanizmy generujące, skutki społeczne.
prof. dr hab. Krystyna Szafraniec, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Efekt psychofali i fala pandemii – o potrzebie i możliwościach badań wśród młodzieży.
dr Joanna Rzońca, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, (Nie)rzeczywista szkoła. Trzy spojrzenia na zdalną edukację w czasie epidemii.
SESJA II
Wpływ pandemii na kondycję psychiczną młodzieży
dr hab. Małgorzata Gambin, Uniwersytet Warszawski, Objawy depresji i lęku w różnych grupach wiekowych w trakcie pandemii w Polsce. Podsumowanie wyników badania podłużnego.
dr Iwona Sikorska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Zdrowie psychiczne młodzieży w okresie przymusowej izolacji społecznej. Czynniki ochronne i czynniki ryzyka.
dr Małgorzata Woźniak-Prus, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Lęk i depresja a trudności związane z epidemią u polskiej młodzieży – badania podłużne.
SESJA III
Zdrowie psychiczne i więzi rodzinne w czasie pandemii
dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Więzi rodzinne w czasach pandemii.
dr hab. med. Maciej Pilecki, Uniwersytet Jagielloński-Collegium Medicum, Wpływ pandemii Covid-19 na występowanie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
dr Roman Solecki, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, Poczucie sensu życia młodzieży, uzależnienie od Internetu oraz relacje z rodzicami w okresie pandemii. Logo-profilaktyka pustki egzystencjalnej w oparciu o wyniki badań własnych.